fbpx

Dětská skupina se srdcem

Denní program školky

Chcete vědět, jakou péči dětem dáváme, co vše se naučí a jak vypadá jejich den ve školce?


Jak se staráme o výchovu a rozvoj dětí

Dětem poskytujeme výchovnou péči zaměřenou na rozvoj jejich:

  • schopností, dovedností a vědomostí,
  • kulturních a hygienických návyků přiměřených jejich věku,
  • vývojových, fyziologických, poznávacích, sociálních a emocionálních potřeb.

Ve vzdělávacím plánu jsme citlivě skloubili prvky Montessori pedagogiky, zážitkového učení a výchovného směru Respektovat a být respektován

Děti nejsou v žádném případě nuceny k jídlu, jsou motivovány, případně je nabídnuta zdravá alternativa( ovoce,zelenina)

Stejně tak nejsou děti nuceny ke spánku, po pohádce pro všechny, maji nespavci svůj klidový program buď na terase nebo v herně.

Osnova vzdělávání je koncipována tak, aby děti nepřetěžovala nadbytkem informací. Výukový plán děti motivuje a povzbuzuje k přirozené zvídavosti a důvěře sama v sebe.

V dětech podporujeme a rozvíjíme zdravé sebevědomí, úctu k okolí, a především pozitivní přístup k lidem i životu jako takovému.

Naším cílem je citlivě a s ohledem na osobnost každého dítěte předávat hravou formou hodnoty, v něž sami věříme a jež jsou klíčové pro jejich správný morální, emoční a sociální rozvoj.

Při každodenní práci s dětmi pracujeme s pestrým programem a dostatkem podnětů k činnostem.

Soustředíme se zejména na:

  • osvojování bezpečného chování, představivosti, náklonnosti k dané činnosti a zásad zdravého životního stylu,
  • rozvoj poznávacích schopností, smyslového vnímání, volních vlastností, řečových a komunikačních dovedností,
  • ctění základních pravidel chování ve společnosti,
  • vytváření pozitivního vztahu k přírodě a úcty k životu.

Plán výchovy a rozvoje aneb čím se budeme bavit

MěsícTémaCíl
záříCílem prvního měsíce je seznámit se s okolím školky, s tetami a s novými kamarády. Umět se představit a znát jména ostatních dětí. Budeme se navzájem poznávat, spolupracovat, objevovat vše nové a zjišťovat, co nás baví.
říjenPodzimTéma podzim je zaměřeno na pozorování změn v přírodě a jejich příčin, na poznávání rostlin a zvířat. Budeme si povídat o přípravě zvířat na zimu, mluvit o přírodě a její přeměně. Budeme sklízet zeleninu ze zahrádky a poznávat ovoce.
listopadLidé kolem násV období začínající zimy si budeme povídat o lidech kolem nás. Protože už se známe, je čas poznat naše rodiny. Rodiče, sourozence, jejich jména a záliby. Budeme si ale také povídat o různých povoláních, čím bychom chtěli být. Koho potkáváme každý den při procházkách, co tito lidé dělají a proč.
prosinecVánoceCo to jsou Vánoce? Kde se tu vzaly? Jaký je jejich smysl? Jaké jsou zvyky a obyčeje? Tradiční zdobení stromečku, vánoční koledy, pečení cukroví.
ledenZimaKde v zimě spí zvířátka? Proč stromy nemají listy? Proč padá sníh? Kde se bere led? Zaměříme se na přírodu, zvířata a zimní sporty.
únorMé okolíTématem února budou věci, které mě obklopují. Ať to jsou věci po cestě do školky, hračky ve třídě, maminčina kuchyně, či dopravní značky.
březenVelikonoceČeká nás tradiční pletení pomlázky či zdobení vajec, učení se básniček. Děti se dozví, co to jsou Velikonoce a proč je slavíme.
dubenJaro přicházíBudeme pozorovat zázrak probouzející se přírody. Osázíme záhonky a truhlíky, připravíme si pískoviště.
květenJá a moje těloJá a mé tělo, já a zdravá strava, já a cvičení. Co děláme proto, abychom byly zdraví? Co bychom měli dělat či jíst? O tom si povíme v květnu.
červenLétoJaké mám plány na léto? Čím se liší léto od jara či zimy, nebo jak se změnily barvy přírody? Upozorníme také na základní pravidla bezpečnosti a pohybu na silnicích a při cestování.
červenec a srpenPoznáváme naši zemiProcestujeme naše město, povíme si něco o památkách a samozřejmě si zadovádíme při prázdninovém programu.

Denní program školky

Chcete vědět, jak probíhá den ve školce?

ČasČinnostDoplňující informace
7:00–8:20Příchod dětíVolná hra, výtvarné činnosti
8:30–9:15Komunitní kruhŘízené činnosti, dramatické a rytmické činnosti, jazykový blok, psychomotorické a kontaktní hry
9:20–9:45Dopolední svačina a hygiena
9:50–11:30AktivityPobyt na zahradě, procházky, zážitkové aktivity
11:40–12:00Oběd, hygiena a čištění zoubkůDĚTI NEJSOU K jidlu NUCENY,ale MOTIVOVÁNY
12:00–12:15Vyzvedávání dětí
12:15–14:30OdpočinekPohádky, spánek( děti nejsou ke spánku nuceny)
14:30–15:00Odpolední svačina a hygiena
15:00–15:45Aktivity a kroužkyVyzvedávání dětí od 15:00
15:45–16:00Volné hry, řízené aktivity, pobyt venku, vyzvedávání dětí